Akademik ve İşveren Tanınırlık Listeleri

Değerli Hacettepeliler,

Uluslararası sıralama kuruluşları, üniversite sıralama listelerini hazırlarken ilgili üniversitenin bildirdiği akademisyen ve kuruluşlardan oluşan tanınırlık listelerinde yer alan kişilerden görüş sormaktadır. Üniversitemiz ile işbirliğini ve karşılıklı tanınırlığı ortaya koyan bu değerlendirmenin uluslararası sıralamalarda yüzde elli (%40 akademisyen tanınırlığı + %10 işveren tanınırlığı) etkisi olmaktadır.

Bu yıl Hacettepe Üniversitesi olarak işbirliği içinde olduğumuz akademisyenlerin listesini http://verisis.hacettepe.edu.tr/forms/academic-reputation-survey-sign-up-form-I4TmuA ve kuruluşların listesini http://verisis.hacettepe.edu.tr/forms/employer-reputation-survey-sign-up-form-XM.qQg linklerinden toplamaktayız. (link adreslerine birden çok giriş yapılabilir)

İşveren listesinde kamu veya özel sektörde sizinle çalışmalar yapan veya mezunumuz kişilerin değerlendirme yapması yeterli olacaktır. Bu nedenle bu kişilerin kendi e-posta adresleri üzerinden listelenmeleri gerekmektedir (Ör: alidaghan@enerjisa.com, alidaghan@gmail.com) 

Sizlerden ricamız Hacettepe Üniversitesi’nin sağlıklı bir değerlendirme alabilmesi için bu linkler üzerinden en kısa sürede destek sağlamanızdır.

Katkılarınız ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

NOT: Sorularınızı rankings@hacettepe.edu.tr adresinden bize iletebilirsiniz.